7 Ekim 2015 Çarşamba 18:09

ŞEHİR

Hangi İstanbullular Yeni Vapurları Beğenmedi?

Hangi İstanbullular Yeni Vapurları Beğenmedi?

34VOLT

Şehir Hatları'nın 28 Mayıs 2015 tarihinde hizmete giren yeni double ended tipi yolcu gemileri vatandaşlar ve denizciler tarafından beğenilmeyince hizmette olan 4 geminin haricinde yapılacak 6 yeni geminin bu seriye benzemeyeceği öğrenildi. Bu vapurların beğenilmediği nasıl anlaşıldı, henüz netlik kazanmadı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İstanbul'un yeni vapurları beğenilmedi. İddialara göre lodoslu havalarda iskeleye yanaşmakta sıkıntı çekildiği, dalgalı denizde de çok sallantı yaşandığını, gemilerin hızlı ve manevra kabiliyetinin iyi olduğunu ama vatandaşın ısınamadığını belirtti. Durusu, Göksu, Gümüşsu ve Küçüksu gemileriyle ilgili vatandaşın eleştirilerinden sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın da olumsuz baktığı gemilerin aynı tipte 10'a tamamlanması ise durduruldu. Kadir Topbaş'ın geri kalan 6 geminin bunlara benzemeyen ve vatandaşın benimseyebileceği tasarımla yapılmasını istediği de öğrenildi.

2006 yılında tasarım için vatandaşın görüşü alınmıştı. Bu gemilerle ilgili tasarımların çok beğenildiği söylenmişti. Şimdi nasıl oldu da vatandaş beğenmedi? Kaç vatandaştan şikayet geldi. Bu şikayetler ne derece objektif! Önce beğenilen tasarımlar nasıl oluyor da sonradan beğenilmiyor! Satım alımla ilgili bilmediğimiz detaylar mı var? Tüm bu sorular cevap bekliyor!İlginizi Çekebilir

Binlerce Marmarisli Cumhuriyet Bayramı'nı 'Kuzeyin Oğlu' İle Kutladı

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde Cumhuriyet Bayramı'nın 93'üncü yıldönümü kutlamaları kapsamında konser veren Volkan Konak, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.


Gırgır Teknesinin Daldığı Çiftlikte Balıklar Telef Oldu

Bodrum'a bağlı Torba Mahallesi açıklarında avlanan gırgır teknesi, mekanik arıza nedeniyle açık denizdeki balık çiftliğine girince, binlerce balık telef oldu.


Uçuruma Yuvarlanan Araçtan Burunları Kanamadan Çıktılar

Zonguldak'ta kontrolden çıkarak 30 metrelik uçuruma yuvarlanan hafif ticari araçta bulunan 2 kişi, kazadan yara almadan kurtuldu.


81 Yaşında, Kavak Ağacı Soyup Evini Geçindiriyor

Muş'ta 81 yaşındaki Mirza Kartal, ilerleyen yaşına rağmen  kavak ağaçlarının kabuklarını soyarak ailesinin geçimini sağlıyor.


Alevler, 350 Metrakere Ormanı Küle Çevirdi

Marmaris'te ormanlık alanda madde bağımlıları tarafından çıkarıldığı öne sürülen yangında yaklaşık 350 metrekare alan zarar gördü.


Etiketler: vapur, istanbul, durusu, göksu, gümüşsu, küçüksuYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img