28 Mayıs 2017 Pazar 01:06

SİNEMA

Geleceğin Sinemacıları Beyoğlu'nda Ödüllendirildi

Geleceğin Sinemacıları Beyoğlu'nda Ödüllendirildi

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Genç yönetmenlerin hayallerini beyazperdeye aktardığı “14.Geleceğin Sineması Yarışması’nda ilk yirmiye giren projeler Beyoğlu'nda ödüllendirildi. Ödül töreninde konuşan Başkan Demircan, "Geleceğin Sineması Ödüllerini gönlünü sinemaya kaptıranlar için düzenliyoruz. Amacımız sinemamıza; yeni yetenekleri, yeni senaristleri ve yeni yönetmenleri kazandırmak." dedi.

 

Türkiye çapında sinema öğrencilerinin daha kaliteli filmler yapmalarını ve hayallerini özgürce gerçekleştirmelerine imkan sağlamak amacıyla bu yıl 14. düzenlenen 'Geleceğin Sineması :Sinema Öğrencilerinin Kısa Film Projelerini Destekleme Yarışması’nda ilk 20’ye kalan genç sinemacılar Beyoğlu'nda ödüllendirildi. T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, Beyoğlu Belediyesi ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) işbirliğiyle gerçekleştirilen yarışmanın Pera Palas Otel'de düzenlenen ödül törenine; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, TÜRSAK Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Yasar ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanı Enver Arslan'ın yanı sıra sanat, medya ve iş dünyasından çok sayıda önemli isim katıldı. Gecede Başkan Demircan'a da kültür ve sanata katkılarından dolayı hediye verildi.

 

SİNEMA TARİHİMİZ BEYOĞLU’NDA BAŞLADI

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan törende yaptığı konuşmasında, Beyoğlu'nun İstanbul’un sahnesi olduğunu belirterek, "İstanbul’un sahnesi diyorum çünkü; Sinema tarihimiz de Beyoğlu’nda başladı. Nice hikayeler Beyoğlu’nda beyaz perdeye yansıdı. Nice ustalar, nice artistler, nice yönetmenler bu sokakları arşınladı. Nice genç yetenek gönlünü burada sinemaya kaptırdı. Geleceğin Sineması Ödüllerini gönlünü sinemaya kaptıranlar için düzenliyoruz. Amacımız gönül almak, sinemamıza; yeni yetenekleri, yeni senaristleri, yeni yönetmenleri kazandırmak. Evet, sinema büyülü bir dünya. Gerçeğin içinde hayal, hayalin içinde gerçek." dedi.İlginizi Çekebilir

2 Otomobil 20 Dakika Arayla Aynı Yerde Dereye Uçtu: 3 Ölü, 8 Yaralı

Kastamonu'da, Aydınlatma ve trafik ışığı bulunmayan kavşakta 20 dakika arayla peşpeşe kontrolden çıkan 2 otomobil dere yatağına uçtu. Dereye uçan ilk araçta 3 kişi öldü 3 kişi yaralandı, diğer araçta ise 5 kişi yaralandı.


Eski Eşini Bacaklarından Vuran Koca Yakalandı

Adana'da eski eşi Sevinç T.'yi (23) ölümle tehdit edip, silahla yaralayan Sait Durak (27), polis ekipleri tarafından yakalandı. Sağlık kontrolü için Adli Tıp Birimi'ne getirilen Sait Durak, "Namussuzluk yaptılar sıktım" dedi.


Akdeniz’De 200’Den Fazla Sığınmacı Daha Yaşamını Yitirdi

– Akdeniz’de Libya açıklarında meydana gelen iki ayrı kazada 200’den fazla sığınmacı daha yaşamını yitirdi.


Babadağ'da 3.2 Büyüklüğünde Deprem

Denizli'de merkez üssü Babadağ İlçesi olduğu belirlenen Richter ölçeğine göre 3.2 büyülüğünde deprem meydana geldi.


Düğün Yolunda Kaza: 1 Ölü, 3 Yaralı

Adana'nın Kozan İlçesi'nde meydana gelen trafik kazasında, akrabalarının düğününe gidenleri taşıyan hafif ticari araçla bir otomobil çarpıştı. Kazada 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.


Etiketler: Beyoğlu, yeni, Sinema, Geleceğin, SinemaYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img