28 Mayıs 2017 Pazar 01:06

SİNEMA

Geleceğin Sinemacıları Beyoğlu'nda Ödüllendirildi

Geleceğin Sinemacıları Beyoğlu'nda Ödüllendirildi

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Genç yönetmenlerin hayallerini beyazperdeye aktardığı “14.Geleceğin Sineması Yarışması’nda ilk yirmiye giren projeler Beyoğlu'nda ödüllendirildi. Ödül töreninde konuşan Başkan Demircan, "Geleceğin Sineması Ödüllerini gönlünü sinemaya kaptıranlar için düzenliyoruz. Amacımız sinemamıza; yeni yetenekleri, yeni senaristleri ve yeni yönetmenleri kazandırmak." dedi.

 

Türkiye çapında sinema öğrencilerinin daha kaliteli filmler yapmalarını ve hayallerini özgürce gerçekleştirmelerine imkan sağlamak amacıyla bu yıl 14. düzenlenen 'Geleceğin Sineması :Sinema Öğrencilerinin Kısa Film Projelerini Destekleme Yarışması’nda ilk 20’ye kalan genç sinemacılar Beyoğlu'nda ödüllendirildi. T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, Beyoğlu Belediyesi ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) işbirliğiyle gerçekleştirilen yarışmanın Pera Palas Otel'de düzenlenen ödül törenine; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, TÜRSAK Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Yasar ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanı Enver Arslan'ın yanı sıra sanat, medya ve iş dünyasından çok sayıda önemli isim katıldı. Gecede Başkan Demircan'a da kültür ve sanata katkılarından dolayı hediye verildi.

 

SİNEMA TARİHİMİZ BEYOĞLU’NDA BAŞLADI

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan törende yaptığı konuşmasında, Beyoğlu'nun İstanbul’un sahnesi olduğunu belirterek, "İstanbul’un sahnesi diyorum çünkü; Sinema tarihimiz de Beyoğlu’nda başladı. Nice hikayeler Beyoğlu’nda beyaz perdeye yansıdı. Nice ustalar, nice artistler, nice yönetmenler bu sokakları arşınladı. Nice genç yetenek gönlünü burada sinemaya kaptırdı. Geleceğin Sineması Ödüllerini gönlünü sinemaya kaptıranlar için düzenliyoruz. Amacımız gönül almak, sinemamıza; yeni yetenekleri, yeni senaristleri, yeni yönetmenleri kazandırmak. Evet, sinema büyülü bir dünya. Gerçeğin içinde hayal, hayalin içinde gerçek." dedi.İlginizi Çekebilir

'Cumhuriyet Tenis Turnuvası' Şampiyonlarına Kupa

Bolu'da her yıl geleneksel olarak düzenlenen '29 Ekim Cumhuriyet Tenis Turnuvası' ödül töreniyle sona erdi.


Şanlıurfa'da Hastane Randevu Sistemi Yöre Ağzıyla Tanıtıldı

Sağlık Bakanlığı'nın 'Alo 182' Hastane Randevu Sistemi'nin yaygınlaşması amacıyla Şanlıurfa'daki billboardlara yöre şivesiyle hazırlanan ilanlar asıldı.


Ak Partili Kırcalı'nın Acı Günü

Samsun'un Bafra İlçesi'nde motosiklet çarpması sonucu hayatını kayeden AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı'nın babası 70 yaşındaki Mustafa Kırcalı, gözyaşları arasında toprağa verildi.


Pkk'lıların Baz İstasyonuna Saldırısıyla 5 Mahallenin İletişimi Kesildi

Gaziantep'in İslahiye İlçesi’nde, terör örgütü PKK'lıların özel GSM şirketine ait iki baz istasyonunu tahrip etmesinin ardından, bölgedeki 5 mahallenin cep telefonuyla haberleşmesi kesildi.


Kırsal Mahalleler Gezici Kütüphaneyle Buluştu

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü tarafından Manisa'ya hibe edilen gezici kütüphane otobüsüyle kırsal mahalleler, 11 yıl aradan sonra kütüphaneyle buluştu.


Etiketler: Beyoğlu, yeni, Sinema, Geleceğin, SinemaYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img