3 Kasım 2016 Perşembe 09:39

EĞİTİM

Fikri Olanlar Fikür’De Ödüllendirildi

Fikri Olanlar Fikür’De Ödüllendirildi
Fikri Olanlar Fikür’De Ödüllendirildi

DHA » Betül Karabacak

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İstanbul Kültür Üniversitesi Ön Kuluçka Merkezi’nin “fİKÜR’e katıl fikrin iş olsun” sloganıyla yola çıkarak düzenlendiği yarışmada, dereceye girenler ödüllerini aldı. İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Ataköy Yerleşkesi’nde düzenlenen törende, proje sahiplerinin yanı sıra fİKÜR Direktörü Doç. Dr. Sinan Alçın’ın ve İKÜ Rektörü Prof. Dr. S. Semahat Demir de hazır bulundu. Yapılan açılış konuşmalarının ardından, robotikten sosyal inovasyona kadar birbirinden farklı konularda ticarileşebilir 29 proje grubunun dahil olduğu 2016 Çağrı Dönemi’nde ilk üç dereceye giren grupların yanı sıra farklı bir projenin sahibine de “En İyi Gözlemci Grup” ödülü verildi.

fİKÜR 2016 Çağrı Dönemi Ödül Töreni’nde birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye bin 500 ve en iyi gözlemci gruba ise 500 TL’lik hediye çekleri ve plaketleri İKÜ Rektörü Prof. Dr. S. Semahat Demir tarafından takdim edildi.

GÖRME ENGELLİLER İÇİN TABLET GELİŞTİRME PROJESİ BİRİNCİLİK ALDI

Ekin Asım Özek, Umurcan Kocaman ve Beyza Melis Hazır’dan oluşan beAble ekibi, görme engelliler için tablet geliştirme projeleri ile birincilik ödülüne layık görüldü. İkincilik ödülüne ürün alarm etiketi geliştirmeye yönelik yenilikçi iş fikirleri ile GuardTag ekibi üyeleri Ahmet Miniksar ve Berat Öztürk layık görülürken, üçüncülük ödülü de iki ekip arasında paylaşıldı. Motosikletli sürücülerin kazalardan korunması için patentli mobil sinyalizasyon sistemi geliştiren Ready Dynamics ekibi adına Mithat Okhan Onan ve faydalı iş modeli korumasına sahip gökdelen camı silme robotu projesiyle Skycleaner ekibi adına Özgür Olgun üçüncülük ödülünü aldı. Bunun yanında Akın Atlıadlı yarışmacı da hatalı park yapan araç sürücülerini uyarmayı hedefleyen iş fikri ile “En İyi Gözlemci Grup” ödülüne layık görüldü.

İstanbul girişimcilik ekosistemini güçlendirmeyi ve Türkiye için katma değer sağlayacak iş fikirlerinin gelişmesine destek olmayı hedeflediklerini belirten Ön Kuluçka Merkezi Direktörü Doç. Dr. Sinan Alçın, önümüzdeki yıllarda daha fazla projeye fİKÜR bünyesinde gelişme imkanı vermeyi ve proje ekiplerini yatırımcılar ile buluşturmaya devam etmeyi hedeflediklerini belirtti.İlginizi Çekebilir

Kontrol Noktasında Durmayan Otomobilde 77 Kilo Esrar

Şanlıurfa’Nın Siverek İlçesi’nde,  polisin 'Dur' ihtarına uymayarak kaçan ve kovalama sonucu durdurulan otomobilde 77 kilo esrar ele geçirildi. Otomobil sürücüsü İ.T. gözaltına alındı.


Aksaray Üniversitesi'nin Eski Rektörü Fetö/Pdy'den Tutuklandı

Aksaray'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet yapılanması soruşturması kapsamında Aksaray Üniversitesi'ne yönelik yapılan operasyonda, aralarında eski rektör Prof. Dr. Mustafa Acar'ın da bulunduğu 16 kişi tutuklandı.


Otomobil Ağaca Takıldı,Evdekiler Kurtuldu

Ümraniye'de aracın direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü yol kenarındaki yamaçtan aşağıya uçtu. Sürücü ve 2 arkadaşı kazadan yara almadan kurtulurken aracın evin çatısına düşmesine 2 ağaç engel oldu.


Erkekler Kadınlara Göre Daha çok Katkı Sağladılar

Merve Gezen, Türkiye’deki kadın sorunları üzerine kurguladığı yeni filmini ve projelerini Pera Sinema’ya anlattı.


Erdoğan, Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütünün ''Basın Düşmanları' Listesinde

Sınır Tanımayan Gazeteciler örgütü, 'basın düşmanı' başlığı altında kişi, örgüt ve kurum listesini yayınladı.


Etiketler: ekibi, fİKÜR, proje, için, ödülüneYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img