4 Ekim 2016 Salı 17:09

HAYAT

‘En Güzel Köpek’ Yarışması

‘En Güzel Köpek’ Yarışması
‘En Güzel Köpek’ Yarışması
‘En Güzel Köpek’ Yarışması
‘En Güzel Köpek’ Yarışması
‘En Güzel Köpek’ Yarışması

DHA » DHA

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Avcılar’da 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında ‘Köpek Güzellik Yarışması’ düzenledi.

Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün Gümüşpala Şantiyesi’nde düzenlenen yarışmada sokak hayvanlarına sahip çıkılması, daha iyi davranılması ve satın alma yerine sahiplendirilmesi temalı konuşmaları yapıldı. İstanbul Veteriner Hekimler Odası Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan, katıldığı bu etkinlikte çocukların ön planda olduğunu görmekten son derece mutlu olduğunu belirterek, “Umarım bu çocuklar burada bu güzel ortamda kazandıkları hayvan sevgisini ve bu bilinci kendinden sonra gelecek kuşaklara da aktarır” dedi.

Jürinin değerlendirmesi sonucu yarışmada birinciliğe İlhan Bucak'ın Labrador cinsi köpeği, ikinciliğe Ufuk Özer'in Doberman cinsi köpeği, üçüncülüğe de Semra Şen'in Jack Russel cinsi köpeği layık görüldü.

Bir ayağı olmayan, eski sahibinin ayağı kesildikten sonra hayvan barınağına bırakarak uyutulmasını istediği ancak burada bakıma alınan 'Max' isimli Rottweiler cinsi köpek ilgi gördü. Veteriner İlker Tülek, 'Max’i sahiplendiğini ve sevgi ile nelerin başarıldığını kanıtladıklarını söyledi.

Yarışmanın sonunda Avcılar Belediyesi tarafından geri dönüşüm malzemeleri ile yapılmış Köpek Oyun Alanı’nda çocuklar, eğitimli köpeklerle eğlenceli dakikalar geçirdi.İlginizi Çekebilir

İhh Ve Katar Raf Kurumu Suriye'de Köy İnşa Ediyor (Yeniden) (2)

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Katar Raf Kurumu, Suriye?nin Türkiye sınırına yakın İdlib ilinde, ilk etabı 100 evden oluşan köy inşa ediyor.


Blog Yazarları ve Gazeteciler Zor Durumda

Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü 2016 Raporunda ilginç veriler bulunuyor. Bu verilere göre meslekleri gereği yazmaları, eleştirmeleeri gereken blog yazarları, bloggerlar ve gazeteciler zor durumda.


Kartal: Takım Olarak Antrenmana Çıktığımızda Kurban Keseceğim

Spor Toto Süper Lig takımlarından Gaziantepspor'un teknik direktörü İsmail Kartal, takımdaki sakat oyuncuların iyileşmeye başladığını belirtirken, "Takım olarak antrenmana çıktığımızda kurban keseceğim" dedi.


Yangında, 1'İ Bebek 3 Kişi Dumandan Etkilendi

Aydın'da bir apartmanın ikinci katındaki evlerinde elektrik sobasının devrilmesiyle çıkan yangında, dumandan etkilenen aynı aileden biri 10 aylık bebek, 3 kişi hastaneye kaldırıldı.


Gaziantep'te Dbp'li Başkanlara Gözaltı Tepkisi (2)

Gaziantep'te, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) üyeleri, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Gültan Kışanak ve eşbaşkan Fırat Anlı'nın gözaltına alınmasına tepki gösterdi.


Etiketler: 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma GünüYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img