14 Ağustos 2017 Pazartesi 16:17

İŞ DÜNYASI

Dati Holding'in Mega Yat Limanında Ruhsatlar İptal Edildi

Dati Holding'in Mega Yat Limanında Ruhsatlar İptal Edildi

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bakırköylülerin tepkisi alan Ataköy sahildeki "Mega Yat Limanı" ruhsatı iptal edildi. Ataköy'deki projede deniz 140 dönüm yani 140 bin metrekare dolduruldu. 10 futbol sahası büyüklüğünde yeni bir kara oluşturulmuştu. Hürriyet Gazetesi'nde yer alan Ömer Erbil imzalı habere göre projenin ruhsatı iptal edildi: 140 bin metrekarelik dolgu alanında 3 katlı ticaret ve eğlence merkezi, 2 katlı lokanta ve gazino, 2 katlı kongre merkezi, 5 katlı yönetim ofisi, 5 katlı tekne satış ofisi, 724 ve 320 araçlık açık otopark ve ayrıca 5 ayrı yerde 32 araçlık açık otopark, tekne onarım ofisleri, yüzme havuzları yer alacaktı. Bu inşaatların yapımı için Bakırköy Belediyesi’nden inşaat ruhsatı istendi. Belediye onaylı vaziyet planı olmadığı gerekçesiyle inşaat ruhsatlarını vermedi.

 

Bakırköy Belediyesi ruhsat iptali için mahkemeye "Yapı ruhsatı verme yetkisi belediyemizde olması gerekirken 564 ada 142 parsel yanı diye parseli belli olmayan bir yere iksa, ofis ve işyeri olarak iki ay içinde yetkili idarelerce ruhsatlandırma yapılmaması bahane edilerek yapı ruhsatının tanzim edilmesi hukuka uygun değildir" itirazında bulunarak dava açmıştı.

 

Türkiye'de çok sık görülen sıkıntılı projelerde yerel yönetimlerin bypas edilme huyu bu sefer adalete takıldı. DATİ Yatırım Holding tarafından inşası süren İstanbul Turizm Merkezi’nde yükselecek otellerden ilki JW Marriott İstanbul Hotel & Conference Center, DATİ Yatırım Holding tarafından yaklaşık 200 milyon dolarlık bir yatırım ile hayata geçeceği ve 500 yeni istihdam yaratacağı iddia ediliyordu.İlginizi Çekebilir

Kanser stratejisini çözen Yrd.Doç.Dr. Salih Gencer’e Avrupa’dan bir ödül daha

Kanser tedavisinde ödüllere layık görülen çalışmalarıyla tüm dünyanın takdirini kazanan genç bilim insanı Yrd. Doç. Dr. Salih Gencer'e bir ödül de 28. EORTC-NCI-AARC Symposium on Molecular Targets and Cancer Therapeutics tarafından verildi. Daha önce de Amerikan Patoloji Araştırmacıları Derneği’nin Genç Öğretim Üyesi Ödülü’nü alan Gencer, kanserin teşhis ve tedavisinde hedef olabilecek yeni bir sinyal yolağı keşfetti.


Kuznetsov: ''Türkiye İle İşbirliği Yapmadan Suriye Krizi Çözülemez''

Tahmin ve Siyasi Çözüm Enstitüsü Başkan Yardımcısı Aleksandr Kuznetsov, Türkiye ile ciddi işbirliği yapmadan Suriye krizini çözmenin mümkün olmadığını bildirdi.


İslahiye’Ye Askeri Araç Ve Malzeme Sevkiyatı Sürüyor

İstanbul’Un Maltepe İlçesi’nden sevk edilen 22 askeri araç ve malzemeler, Gaziantep'in İslahiye İlçesi'ne ulaştı.


Sağlıklı Bir Cilt İçin 10 Mucize Besin!

Doğru beslenme ile hem sağlıklı bir bedene hem de sağlıklı bir cilde sahip olmak mümkün. Tüketilen besinler cilde uygulanan kremlerden çok daha etkili. Doğru ve sağlıklı beslenerek genç ve parlak bir cilde sahip olabilir ve cildinizi kırışıklıklara karşı koruyabilirsiniz.


Kalben, Mabel Matiz ve Göksel İstanbul Sahnelerindeydi

Kalben, Mabel Matiz ve Göksel Mercedes-Benz sponsorluğunda Zorlu PSM’de arka arkaya sahne aldı


Etiketler: katlı, ruhsatı, Holding, Mega, alanYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img