29 Ekim 2016 Cumartesi 01:59

GÜNDEM

Bodrum'da Coşkulu Cumhuriyet Balosu

Bodrum'da Coşkulu Cumhuriyet Balosu
Bodrum'da Coşkulu Cumhuriyet Balosu
Bodrum'da Coşkulu Cumhuriyet Balosu
Bodrum'da Coşkulu Cumhuriyet Balosu
Bodrum'da Coşkulu Cumhuriyet Balosu
Bodrum'da Coşkulu Cumhuriyet Balosu
Bodrum'da Coşkulu Cumhuriyet Balosu
Bodrum'da Coşkulu Cumhuriyet Balosu

DHA » Nilüfer DEMİR

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde Cumhuriyet'in 93'üncü yılı kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Balosu düzenlendi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl'ün de katılımıyla gerçekleşen gecede, birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde Cumhuriyet'in 93'üncü yılı kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Balosu düzenlendi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl'ün de katılımıyla gerçekleşen gecede, birlik ve beraberlik mesajları verildi.

CHP Bodrum İlçe Teşkilatı ve Bodrum Belediyesi tarafından Heredot Kültür Merkezi'nde organize edilen Cumhuriyet Balosu'na 500 kişi katıldı. Geceye, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, çok sayıda partili ve davetli katıldı. 10. Yıl Marşı ile başlayan geceyi Didem Esentürk ve Serdar Şaver şarkıları ile renklendirdi. Atatürk'ün sevdiği tango şarkılara da yer verilen gecenin açılış dansını 87 yaşındaki Şükran Torunoğlu ve 76 yaşındaki Gültekin Kuran yaptı.

Gecede konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Ankara'da 'Büyük Cumhuriyet Yürüyüşü' gerçekleştireceklerini söyledi. Bingöl, Cumhuriyet'in parlamenter demokratik sistemin, demokrasinin en iyi hüküm sürdüğü yönetim şekli olduğunu belirterek, "O nedenle Cumhuriyet çok değerlidir. Bu ülke AR-GE'lere, şirketlere, şahıslara emanet edilemeyecek kadar kutsal bir ülkedir. Bu ülkede kanla yazılmış çok ciddi bir tarih sonucunda Cumhuriyet kurulmuştur. O nedenle çok değerlidir ve Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir. Şimdi hepimize düşen görev kayıtsız şartsız Cumhuriyet'i koruyup kollamaktır. Diktacı bir anlayışla, tekli bir anlayışla bu günlerde hayat geçirilmeye çalışılan başkanlık sistemine sonuna kadar karşı çıkacağız. Biz parlamenter sistemi, cumhuriyeti, laikliği, demokrasiyi, insan haklarını, özgürlükleri, barışı, kardeşliği ve huzuru sonuna kadar bu ülkede tesis etmek adına bir siyaset anlayışını, ne pahasına var olursa olsun sürdüreceğiz. Kararlıyız, inançlıyız" şeklinde konuştu.

'TÜRKİYE'NİN CHP'YE İHTİYACI VAR'

Bingöl; Türkiye'nin, sigorta görevi gören CHP anlayışına ihtiyacı olduğunu belirterek, "Bizim yapmamız gereken çok temel bir iş var, o da artık bu ülkede bütün kurumların, üniversitelerin, basının, iş dünyasının teslim alındığı bir dönemde hayatta kalan tek güç olan, hiçbir şekilde bölemedikleri, yok edemedikleri Cumhuriyet Halk Partisi'ni ve onun çok değerli siz mensuplarını büyük bir dayanışma ruhunu geliştirmemiz, birliğimizi muhafaza edip bu tekli anlayışı bu ülkeden defedinceye kadar kararlı bir şekilde mücadeleyi sürdürmektir. Aramızdaki bir takım olumsuzlukları geçmişte yaşanan bir takım rekabet nedeniyle ortaya çıkan anlaşmazlıkları asla ve asla sorun etmemeliyiz. Türkiye'nin Cumhuriyet Halk Partisi'nin o sigorta görevi gören anlayışına ihtiyacı var" dedi.

'CUMHURİYETİ YAŞATMAK TÜRKİYE'Yİ BİRİNCİ SINIF BİR ÜLKE YAPMAKTAN GEÇİYOR'

Cumhuriyetin emanet edilen en değerli varlık olduğunu ifade eden Tekin Bingöl, "Yarın kutlayacak olacağımız Cumhuriyet bize emanet edilen en değerli varlıktır. Bu ülkemizin geleceğini, çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğini garanti altına almanın yolu bu gerici anlayışı def etmekten geçiyor. Cumhuriyeti yaşatmak Türkiye'yi birinci sınıf bir ülke yapmaktan geçiyor. Öyle bir siyaset güdülüyor ki; şu anda Türkiye bütün dünyada maalesef itibarsızlaştırıldı. Hani bahsediyorlardı ya, sıfır sorunlu dış politika, işte bundan vazgeçildi, değerli yalnızlık. Yalnızlığın değerlisi yok ama, bu ülkeyi değersiz bir yalnızlığa AKP iktidarı mahkum etmiştir. Buradan da Türkiye'yi çekip çıkartacak olan sadece ve sadece Cumhuriyet Halk Partisi'dir."

Tekin Bingöl konuşmasının ardından davetlilerle birlikte Bodrum yöresi oyunları oynadı. Bingöl daha sonra balodan ayrıldı. Balo geç saatlere kadar devam etti.İlginizi Çekebilir

Batman Valiliği Toplu Kepenk Kapatmayı Yasakladı

Batman Valiliği, il genelinde işyerlerinin toplu olarak kapatılmasının yasaklandığını ve buna uymayanlar hakkında mevzuat çerçevesinde adli ve idari işlemler yapılacağını açıkladı.


Rusya'da Ticari Gayrimenkule Yatırım Arttı

Rusya'da 2016 yılının 9 ayında ticari gayrimenkule yatırım hacminin geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 40 oranında artarak 3,97 milyar dolara yükseldiği bildirildi.


Cumhuriyet Gazetesi'ne Yapılan Operasyon Protesto Edildi

Cumhuriyet Gazetesi yöneticileri ve yazarlarına yönelik gerçekleştirilen operasyon, Cumhuriyet Gazetesi Ankara Bürosu önünde CHP Ankara İl Başkanlığı, Sosyalist Emekçiler Partisi, Haziran hareketi, Halkevleri tarafından protesto edildi.


Cizre'de Zırhlı Polis Aracının Çarptığı Çocuk Öldü

Şırnak'ın Cizre ilçesinde sokakta oynarken zırhlı polis aracının çarptığı 5 yaşındaki 5 yaşındaki Hakan Sarak, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.


Çerkezköy Merkezli Fetö Operasyonunda 29 Şüpheli Adliyede

Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi merkezli düzenlenen FETÖ/PDY operasyonunda gözaltına alınan aralarında işadamı ve sanayilerin de bulunduğu 40 kişiden, emniyette işlemleri tamamlanan 29'u bugün adliyeye sevk edildi.


Etiketler: Cumhuriyet, Bingöl, Bodrum, kadar, TürkiyeYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img