2 Kasım 2015 Pazartesi 08:58

KÜLTÜR SANAT

Bin Fırça Bir Tabloda Buluştu

Bin Fırça Bir Tabloda Buluştu
Bin Fırça Bir Tabloda Buluştu

34VOLT

Maltepe Park Alışveriş Merkezi sanatseverleri, Mustafa Kemal Atatürk’ü anmaya davet ediyor.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Maltepe Park Alışveriş Merkezi ziyaretçileriyle Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 77.yıl dönümünde anmak için “Atatürk’ün anısına bin fırçadan biri sizin olsun.” sloganıyla “Bir Tablo Bin Fırça” projesini başlattı.

 

Bin fırçayı bir tabloda toplayan proje kapsamında alışveriş merkezi içerisine dev bir tablo kuruldu. Ziyaretçilerinde katılımıyla 31 Ekim- 10 Kasım tarihleri arasında tablonun tamamlanması hedefleniyor.

 

Tamamlanan tablo 10 Kasım saat 9’u 5 geçe saygı duruşunun ardından ziyaretçilerin gösterimine sunulacak. Atatürk’ün anısına tamamlanan bu tablo bir hayır kurumuna bağışlanacak ya da açık arttırmayla satışa çıkarılıp elde edilen gelir yine bir hayır kurumuna bağışlanacak.

 

Maltepe Park Alışveriş Merkezi Müdürü Vedat Özeren projeyle ilgili yaptığı açıklamada, “Ulu Önder Atatürk’ü yüreğimizin en derinlerinde anıyoruz. O’nu unutmadığımızı ve minnetle andığımızı göstermek için ziyaretçilerimizin katılımıyla bir proje hayata geçirmek istedik. Nuit Reklam Ajansı’yla birlikte “Bir Tablo Bin Fırça” projesini ortaya çıkardık.” dedi. Özeren, ne yaparsak yapalım Atatürk için az olduğuna inanıyorum diye ekledi.

 

Projeye rehberlik eden ressamlardan Yard. Doç. Dr. Erol Yıldır, hüzünlü bir yıl dönümünden ziyade Atatürk’ü hatırlatan ve sanatla buluşturan bir birliktelik olmasını diliyorum diye belirtti.

 

Ressam Cemil Özçelik “Katılımcılar kadar bizde heyecanlıyız. Birbirinden habersiz onlarca insan bu projede yer alıyor. Sanat birleştirici bir güçtür.” dedi.

 

Projeyi hayata geçiren Nuit Reklam Ajansı Başkanı Tuba Kılıç Almalı, daha önce böyle bir projenin yapılmadığını, bu projenin bir ilk olduğunu ifade etti. Üzerinde “Bir Tablo Bin Fırça” yazılı fırçalarımız var. Bunlar hatıra olarak katılımcılara hediye ediliyor. Atatürk ve Türkiye temalı bu tabloyu katılımcılarımız tamamlayacak.” dedi.

 

Projede çocuklar unutulmadı. Sanata daha şimdiden gönül veren minik ressamlar kendileri için özel hazırlanan tuvalleri ve fırçalarıyla Atatürk anısına resim yapabilecekler.İlginizi Çekebilir

Eskişehirspor Başkanı Ünal: Bandırmaspor Maçını Yeni Stadımızda Oynayacağız

Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal, Pazar günü karışalaşacakları Bandırmaspor maçının yeni stadyumda oynanacağını söyledi.


Silahlı Saldırıda Kolundan Yaralandı

Samsun'da 21 yaşındaki Ümit G., kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerin silahlı saldırısında yaralandı.


Sokak Köpeklerini Besleyen Emekli Çift, Destek Bekliyor

Antalya'nın Akseki İlçesi'nde yaşayan emekli Gülcan- Mehmet Pantır çifti, mahalle çöplüğündeki başıboş yavru köpekleri besliyor. Evden getirdikleri yemek artıklarının yanı sıra hayvanlara mama da alan çift, hayvanseverlerden destek istedi.


Kuşadası'nda Cumhuriyet Korteji

Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde, Cumhuriyet'in 93'üncü yıldönümü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen korteje yaklaşık 5 bin kişi katıldı.


Turkcell'in 3. Çeyrek Gelirleri Yüzde 8.8 Artışla 3.66 Milyar Lira

Turkcell'in gelirleri yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 8.8 artışla 3.66 milyar liraya, dokuz aylık dönemde de yüzde 8.6 artışla 10.2 milyar liraya yükseldi.


Etiketler: bir, tablo, bin, fırçaYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img