20 Ekim 2015 Salı 23:34

OTOMOBİL

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: Volkswagen iki modelinin Türkiye satışını durduracak


» Volkswagen Jetta, Volkswagen Caddy, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Fikri Işık

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Volkswagen'in 1.6 dizel motorlu Jetta ve Caddy modellerinin Türkiye'deki satışını gönüllü olarak bu akşam itibarıyla durduracağını bildirdi.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, NTV'de katıldığı programda soruları yanıtladı.

Volkswagen'in Türkiye'deki durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulunan Işık, şirketin Amerika ve Avrupa'da yaşadığı sıkıntının, emisyonun önemini daha da artırdığını söyledi. Bunun, elektrikli otomobile geçiş sürecini de hızlandıracağını dile getiren Işık, Volkswagen'le ilgili konunun şu ana kadar Türkiye'de sadece emisyon noktasında değerlendirildiğini ifade etti.

Kendilerinin de bu süreci dikkatle takip ettiklerini anlatan Işık, şunları kaydetti:

"Sağolsunlar onlar da 323 bin aracı gönüllü geri çağırma yöntemiyle, Almanya'yla eş zamanlı olarak çağıracaklarını açıkladılar. Belki ilk defa bir bilgiyi de sizin aracınızla paylaşalım. Volkswagen'in şu anda EA 189 dedikleri motor tipinde iki aracı var Türkiye'de, Jetta ve Caddy. Bunlarla ilgili araçların satışını bu akşam itibarıyla durduracak. Bu gönüllü bir durdurma, askıya alacak satışı ve bu teknik güncellemeler yapıldıktan sonra satılacak. Bu noktada firmamızın duyarlılığına teşekkür ediyorum. Bunu biz de yakınen takip ediyoruz. Bir taraftan emisyon noktasındaki hassasiyetimizi sürdürüyoruz. Diğer taraftan da teknik güncellemelerin bir an önce gönüllü olarak yapılmasının takipçisi olacağız. Dediğim gibi, bu akşam itibarıyla firmanın, Jetta ve Caddy'de, 1.6 dizel motorlarda satışını askıya aldığını sizlerin aracılığıyla kamuoyuyla paylaşmış olduk."

İlginizi Çekebilir

8 Aylık Evli Çifti Trafik Kazası Ayırdı

Zonguldak'ta park halindeki TIR'a arkadan çarpan otomobilin sürücüsü Ömer Kadam yaralandı, 8 ay önce evlendiği eşi 34 yaşındaki Sima Kadam öldü.


Demirel'in 92'Nci Doğum Gününde Mezarı Başında Anıldı (3)

Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 92'nci doğum gününde, Isparta'ya bağlı İslamköy'deki Çalcatepe'de bulunan mezarı başında anıldı.


Mardin-Diyarbakır Yolunda Faciadan Dönüldü

Mardin-Diyarbakır karayolunun 25'inci kilometresinde PKK'lılar tarafından yola döşenen el yapımı patlayıcı, ihbar üzerine bulunarak kontrollü imha edildi.


İhd Üyesi Erkabakçı: 905 Hasta Cezaevinde Yatıyor

İnsan Hakları Derneği (İHD) Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Ayşe Erkabakçı, Türkiye'deki cezaevlerinde 323'ünün durumu ağır olmak üzere 905 hasta bulunduğunu söyledi.


Kastamonu'da Chp'liler Cumhuriyet Okudu

Kastamonu'da bir grup CHP'li, Cumhuriyet Parkı'da yağmur altında Cumhuriyet Gazetesi okuyarak gazeteye yapılan operasyonu protesto etti.


Etiketler: Işık, Volkswagen, Türkiye, satışını, gönüllüYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img