4 Kasım 2016 Cuma 11:08

EĞİTİM

Beslenme Dostu Okul Seçildi


DHA

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Burdur'da 'Beslenme Dostu Okul' seçilen Sakarya İlkokulu'na törenle sertifika verildi. Sakarya İlkokulu'na 'Beslenme Dostu Okul Sertifikası', Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, İl Halk Sağlığı Müdürü Sevinç Sütlü, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram ile öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı kahvaltı programında verildi. Programda konuşan Okul Müdürü Zübeyde Tuncer, "Okulumuzda, 'Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur' atasözümüzün ışığında en önem vermiş olduğumuz eğitimlerimizin başında sağlıklı beslenme gelmekte. Bu doğrultuda okulumuz, temiz okul, sağlıklı okul bilinciyle 2013 yılında beyaz bayrak almaya hak kazandı ve 2016 yılında yenilendi" dedi. 2015-2016 eğitim öğretim yılında 'beslenme dostu okullar' projesini uygulanmaya başlandıklarını kaydeden Tuncer, "Öğrencilerimize her sabah beslenme saatinde sağlıklı besinlerle kahvaltı alışkanlığı kazandırılmaya çalışıyoruz" dedi. Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı da öğrencilere herkesin onurla bitirmesi gereken önemli görevlerden birisinin hayatı sağlıklı bir şekilde devam ettirmek olduğunu söyledi.

Vali Yardımcısı Sandıkçı, "Bu nedenle hayatımızın daha kaliteli, daha uzun, daha sağlıklı olabilmesi için hava, su ve besinlerin çok önemi var. Bunlar olmadan sağlıklı bir hayat olamaz. Hayatımızı korumak için sağlıklı ve dengeli besleneceğiz. Yediğimize içtiğimize dikkat edeceğiz. Zararlı gıdalardan, kimyasal ve yapay gıdalardan uzak duracağız. Tamamen doğal besleneceğiz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, Okul Müdürü Zübeyde Tuncer'e 'Beslenme Dostu Okul' sertifikasını verdi. Programda, okulun halk oyunları ekibi de bir gösteri sundu.İlginizi Çekebilir

Fetö'den Gözaltına Alınan 14 Ttk Çalışanı Adliyede

Zonguldak'ta FETÖ/PDY soruşturmasında Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda (TTK) çalışan 14 kişi adliyeye sevk edildi.


Çorum'da Kaza: 2 Ölü

Çorum’Un İskilip İlçesi'nde kamyonla motosikletin çarpışması sonucu meydana gelen kazada, 2 kişi öldü.


Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu Gerçekleştirildi

Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu (KÜDENFOR), 31 Ocak 2017 günü Rahmi M. Koç Müzesi’nde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ‘’Deniz Güvenliği Mükemmeliyet Merkezi’’ ile birlikte “Türk Deniz Gücünün 21. Yüzyıl Boyutu’’ konulu bir çalıştay icra etti.


MİT'e meydan okuyan terör sempatizanı

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD)'in Londradaki toplantısı basan ve İstanbuldaki katliamı desteleyen grup Londra'da gözaltında İngiltere'de beslenen bu PKK sempatizanlarının Türkiye'ye iade edebileceği belirtiliyor. Avrupa'da terörizmi desteklemek suç sayılıyor! Konuyla ilgili olarak İngiltere büyükelçisinin Dışişleri Bakanlığına çağrılabileceği belirtiliyor.


Blog Yazarları ve Gazeteciler Zor Durumda

Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü 2016 Raporunda ilginç veriler bulunuyor. Bu verilere göre meslekleri gereği yazmaları, eleştirmeleeri gereken blog yazarları, bloggerlar ve gazeteciler zor durumda.


Etiketler: sağlıklı, Okul, Beslenme, Dostu, YardımcısıYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img