3 Kasım 2016 Perşembe 09:30

EĞİTİM

Atatürk Üniversitesi'nde Yemek Kuyruğu

Atatürk Üniversitesi'nde Yemek Kuyruğu
Atatürk Üniversitesi'nde Yemek Kuyruğu
Atatürk Üniversitesi'nde Yemek Kuyruğu

DHA » Turgay İPEK

Erzurum'daki Atatürk Üniversitesi'nde öğrenim gören binlerce öğrenci, ucuz yemek alabilmek için yemekhaneler önünde uzun kuyruk oluşturuyor.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Erzurum'daki Atatürk Üniversitesi'nde öğrenim gören binlerce öğrenci, ucuz yemek alabilmek için yemekhaneler önünde uzun kuyruk oluşturuyor.

Soğuk havalarda en az 20- 30 dakika yemekhaneden dışarı uzayan kuyrukta bekleyen öğrenciler aci olarak soruna çözüm bulunmasını istedi. Güzel Sanatlar Fakültesi'ndeki yemekhaneden öğrencisi ile birlikte çevresindeki Hukuk, Turizm, Eczacılık ve İletişim fakültelerinin öğrencilerinin de yararlandığını hatırlatan öğrenciler, şöyle konuştu:

"4 çeşit yemek 1 lira 90 kuruş. Bu fiyata bu yemek hiçbir yerde bulunmaz. Her öğrenci bundan yararlanmak isteyince uzun kuyruklar oluşuyor. Yemeğe biraz geç kaldığınız takdirde 20-30 dakika kadar bekliyorsunuz. Kış mevsimi ve yağmurda kapalı bir mekan olmadığı için dışarda perişan oluyoruz. Yemekhane önünden başlayan kuyruk fakülte binasının dışına çıkıp nerede ise diğer fakülteye kadar uzuyor."

Üniversite yetkilileri ise, 21 fakülte, 21 araştırma merkezi, 12 yüksek okul ve 8 enstitüde 75 bin yaygın öğrenim gören öğrenci bulunduğunu belirtti. Yetkililer, öğrencilerin mağdur olmaması için merkezi yemekhaneye uzak Dişcilik, Ziraat, Eğitim ve Güzel Sanatlar Fakültesi'ne de yemekhane kurarak 8 bin öğrenciye ucuz yemek verildiğini bildirdi.İlginizi Çekebilir

Seramiksan'ın Yüzü Gülmedi

Voleybol Vestel Venus Sultanlar Ligi'ndeki ilk sezonunu geçiren Seramiksan, ilk 3 maçını kaybederek sezona kötü bir başlangıç yaptı.


İstanbul'un Barajlarından "Kötü" Haber

İstanbul’Da baraj doluluk oranları alarm veriyor. Geçen yıl kışa girerken bugünlerde toplam doluluk oranı  yüzde 68.75 olan İstanbul barajlarındaki doluluk oranı şu anda 37.6.


Gülsin Onay, Plastik Özürlü Çocuklar İçin Sahnede

Ünlü Piyanist Gülsin Onay, 7 Haziran’da İş Sanat Kültür Merkezi’nde Plastik Özürlü Çocuklar Vakfı Yardım Konseri verecek.


Şehit Uzman Çavuşu 20 Bin Hemşehrisi Uğurladı (2)

Diyarbakır'ın Hani İlçesi yakınlarında PKK'lı teröristlerin el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Adnan Uluışık, memleketi Samsun'da gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.


Turkey Blocks: Türkiye'den Twitter , Whatsapp, Facebook Ve Youtube'a Erişim Engelleniyor

İnternet erişimiyle ilgili bir gözlem grubu olan Turkey Blocks, Türkiye'den Twitter , Whatsapp, Facebook ve Youtube'a erişimin hız yavaşlatma yöntemiyle engellendiğini ileri sürdü.


Etiketler: yemek, öğrenci, için, Atatürk, ÜniversitesiYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img