16 Aralık 2015 Çarşamba 20:05

İNOVASYON

Amasya Ticaret Odası'ndan İnovasyon Yarışması

Amasya Ticaret Odası'ndan İnovasyon Yarışması

34VOLT

Amasya TSO ile Amasya Üniversitesi’nin işbirliği ile “Yeni Fikirler Yeni Ürünler Amasya” isimli inovasyon proje yarışması düzenlenmesine yönelik protokol imzalandı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İnovasyon yarışması imza töreninde  katılan Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yönetim Kurulu Başkanı Murat KIRLANGIÇ’a yürütülen faaliyetlerdeki yoğunluk ve çeşitlilik ile farklı alanlarda yapılan çalışmalara verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Amasya Üniversitesi Rektörü Metin OrbayAmasya TSO’da yaşanan değişimin dikkat çekici olduğunu söyledi.

Törende söz alan Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat KIRLANGIÇ Amasya’nın sanayisiyle, üniversitesiyle, tüm sektörleri ile büyüyen bir şehir olduğunu, bu sebeple Amasya TSO ile Amasya Üniversitesi’nin kent için ortak vizyon oluşturmak adına bir araya gelmesinin gerekliliğine değindi. AR-GE ve inovasyonun artık ekonominin katma değer anlamında olmazsa olmazlarından olduğunu belirten Kırlangıç, Amasya halkının da araştırma ve geliştirmeye yönlendirilmesini sağlayacak olan bu proje yarışmasının yürütücüleri arasında olmaktan gurur duyduklarını ifade etti.

Buluş yapma heyecanını teşvik eden yarışma Amasya Merkez ve ilçelerde sorun tespit eden ve bunlara çözüm önerisi sunan tüm vatandaşlara ödül vaad ediyor.

Yarışmaya katılacak projeler, fen ve sosyal bilimler altındaki tüm alanlara açıktır. Yarışma konu veya alan sınırlaması olmaksızın, pozitif veya beşeri bilimlere dayalı proje, buluş, ürün geliştirme ve tasarım yarışmasıdır. Yarışmaya katılım sağlayacak projelerin daha önce başka bir yarışmada değerlendirilmeye tabi tutulmaması beklenmektedir.

Yenilikçilik-İnovasyon yarışmasına katılan projelerin değerlendirilmesinin ardından dereceye girenlere toplam 20.000 TL’lik ödül ücreti dağıtılacak. Yarışmaya son başvuru tarihi 29 Nisan 2016. Müracat  Amasya Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü.İlginizi Çekebilir

PKK Yandaşları Almanyada Fişlendi

Almanya'nın Köln kentinde, PKK yandaşları Deutz Tren Garı civarında gösteri düzenledi.


Fenerbahçe, Manchester United Maçı Hazırlıklarına Başladı

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi A Grubu 4'üncü haftasında, 3 Kasım perşembe günü, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde, İngiliz takımı Manchester United ile oynayacağı maçın hazırlıklarına başladı.


Organ Bağışına Destek Pedaları

Bursa’Da, Uludağ Üniversitesi AKUT Öğrenci Topluluğu üyesi 300 kişilik grup, bisikletle kent turu atarak organ bağışına dikkati çekti.


Türkiye'den İran'da Büyük Yatırım

İstanbul Sanayi Odası'nın 10 milyar dolar değerinde olması öngörülen yatırımıyla, 500 hektarlık alana İran'ın ilk yabancı organize sanayi bölgesi kurulacak.


Konutta Ruslar Alanya'dan Vazgeçmedi

Uçak düşürme olayı sonrası Türkiye- Rusya arasındaki krize rağmen Ruslar, Alanya'da konut almaktan vazgeçmedi. Bu yılın ilk 6 aylık döneminde ilçeden en fazla konut edinenlerin başında Ruslar yer aldı.


Etiketler: amasya, atso, inovasyon, yenilikçilik, amasya üniversitesiYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img