16 Aralık 2015 Çarşamba 20:05

İNOVASYON

Amasya Ticaret Odası'ndan İnovasyon Yarışması

Amasya Ticaret Odası'ndan İnovasyon Yarışması

34VOLT

Amasya TSO ile Amasya Üniversitesi’nin işbirliği ile “Yeni Fikirler Yeni Ürünler Amasya” isimli inovasyon proje yarışması düzenlenmesine yönelik protokol imzalandı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İnovasyon yarışması imza töreninde  katılan Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yönetim Kurulu Başkanı Murat KIRLANGIÇ’a yürütülen faaliyetlerdeki yoğunluk ve çeşitlilik ile farklı alanlarda yapılan çalışmalara verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Amasya Üniversitesi Rektörü Metin OrbayAmasya TSO’da yaşanan değişimin dikkat çekici olduğunu söyledi.

Törende söz alan Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat KIRLANGIÇ Amasya’nın sanayisiyle, üniversitesiyle, tüm sektörleri ile büyüyen bir şehir olduğunu, bu sebeple Amasya TSO ile Amasya Üniversitesi’nin kent için ortak vizyon oluşturmak adına bir araya gelmesinin gerekliliğine değindi. AR-GE ve inovasyonun artık ekonominin katma değer anlamında olmazsa olmazlarından olduğunu belirten Kırlangıç, Amasya halkının da araştırma ve geliştirmeye yönlendirilmesini sağlayacak olan bu proje yarışmasının yürütücüleri arasında olmaktan gurur duyduklarını ifade etti.

Buluş yapma heyecanını teşvik eden yarışma Amasya Merkez ve ilçelerde sorun tespit eden ve bunlara çözüm önerisi sunan tüm vatandaşlara ödül vaad ediyor.

Yarışmaya katılacak projeler, fen ve sosyal bilimler altındaki tüm alanlara açıktır. Yarışma konu veya alan sınırlaması olmaksızın, pozitif veya beşeri bilimlere dayalı proje, buluş, ürün geliştirme ve tasarım yarışmasıdır. Yarışmaya katılım sağlayacak projelerin daha önce başka bir yarışmada değerlendirilmeye tabi tutulmaması beklenmektedir.

Yenilikçilik-İnovasyon yarışmasına katılan projelerin değerlendirilmesinin ardından dereceye girenlere toplam 20.000 TL’lik ödül ücreti dağıtılacak. Yarışmaya son başvuru tarihi 29 Nisan 2016. Müracat  Amasya Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü.İlginizi Çekebilir

Bursa'da 2 Uyuşturucu Operasyonu: 7 Gözaltı

Bursa’Da narkotik ekiplerinin düzenlemiş olduğu iki farklı operasyonda 7 kişi gözaltına alındı. Operasyonlarda, sentetik uyuşturucu metamfetamin, esrar ve ekstasy hap ele geçirildi. Uyuşturucu maddelerle ilgili olarak 7 kişi gözaltına alındı.


Hafif Ticari Araç, Kesimhaneden Kaçan Danaya Çarptı: 1 Yaralı

Edirne’Nin İpsala İlçesi’nde bir entegre et tesisi kesimhanesinde açık unutulan kapıdan kaçarak ana yola çıkan danaya, yoldan geçen hafif ticari araç çarptı. Araçtaki 1 kişi yaralanırken, dana telef oldu.


Eskişehir'de Işid Operasyonu: 3 Gözaltı

Eskişehir'de IŞİD mensubu oldukları ve eylem hazırlığı yaptıkları öne sürülen 3 kişi gözaltına alındı.


Muhtarın Susuzluk İsyanı: Köylüler Çoğu Zaman Cünüp Geziyor

Niğde'nin Çamardı İlçesi'ne bağlı Yelatan Köyü Muhtarı İrfan Aslan, yaşanan su sıkıntısı nedeniyle köylülerinin gusül abdesti dahi alamadığını belirterek, "Vatandaşlarımız, köylülerimiz çoğu zaman cünüp geziyor" dedi.


Çgd'den Cumhuriyet Gazetesi'ne Destek

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Akdeniz Şubesi, Cumhuriyet Gazetesi yönetici ve yazarlarının gözaltına alınmasına tepki gösterdi.


Etiketler: amasya, atso, inovasyon, yenilikçilik, amasya üniversitesiYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img