29 Ekim 2016 Cumartesi 16:14

GÜNDEM

Abdullah Gül'e Memleketinde 67'Nci Yaş Pastası


DHA

Babası Ahmet Hamdi Gül’ü yattığı hastanede ziyarete gelen 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri Erkilet Havalimanı'nda 67'nci doğum günü için hazırlanan sürpriz pastayı kesti.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Babası Ahmet Hamdi Gül’ü yattığı hastanede ziyarete gelen 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri Erkilet Havalimanı'nda 67'nci doğum günü için hazırlanan sürpriz pastayı kesti.

İstanbul’dan THY’nin tarifeli ’Hasankeyf’ uçağıyla Kayseri’ye gelen 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü Erkilet Havalimanı'nda Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Ak Parti milletvekilleri Hülya Nergiz Atçı, Sami Dedeoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, Jandarma Komutanı Kurmay Albay Bayram Özer, Ak Parti il Başkanı Cahit Özden ve protokol üyeleri karşıladı. VIP salonunda bir süre dinlenen Gül’e, hemşehrileri 67'nci yaş günü nedeniyle üzerinde Cumhurbaşkanlığı forsu bulunan 'Allah uzun ömürler versin, Sayın Cumhurbaşkanım' yazılı pastayı getirdi. Pastayı keserek, bu jest için teşekkür eden Abdullah Gül, "Bildiğiniz gibi yaşımı saklayacak halim yok. İki mutlu günü bir arada kutluyorum’’ dedikten sonra şöyle konuştu:

"29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutluyoruz. Cumhuriyetin hepimize, milletimize verdiği imkanlar, katkılar, bütün nimetlerin herkes farkında olması gerekiyor. Onun için herkesin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum. Daha nice Cumhuriyet bayramlarına daha güçlü, daha mutlu yaparak hep ilerleyeceğiz. Şüphesiz ki gelmiş, geçmiş bütün hükümetlerin, siyasetçilerin ve devlet adamların gayreti şudur; Cumhuriyetten vazgeçmek, geriye gitmek düşünülmez. Böyle bir şey mümkün değil ama Cumhuriyeti nasıl taçlandırırız işte bütün devlet adamları ve siyasetçiler bunun için hep uğraşmıştır. Zaman zaman başarılı olunmuştur. Zaman zaman geri zaman zaman da ileri gidilmiştir. İnanıyorum ki bu yolda Türkiye hep ileri gidecek. Çünkü Türkiye'yi hem güçlü yapmanın hem de bütün halkımızı mutlu yapmanın yolu buradan geçiyor. Kalkınmış ülkeler hep bu yolları takip ettiler. İnanıyorum ki Türkiye'de hep böyle olacaktır. Bana gelince ne yapayım doğum günümü saklayamıyorum. Hep böyle olur. Hepinize çok teşekkür ederim.’’

11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve kardeşi Macit Gül, havaalanından Acıbadem Kayseri hastanesine geçerek, romatizma ve idrar yolları tedavisi gören babası Ahmet Hamdi Gül'ü ziyaret etti. Gül, "Babamın rahatsızlığı ciddi değil. Ancak, kendisini ziyaret ederek, moral vermek istedim’’ diye konuştu.İlginizi Çekebilir

Bu Bayram Çocuklara Bayrak Dağıtamadı

Afyonkarahisar'ın Sandıklı İlçesi'nde 5 yıldır emekli maaşıyla aldığı Türk bayraklarını milli bayramlarda çocuklara ve gençlere dağıtan 67 yaşındaki Sami Salaraslan, tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitirdi.


Doç. Dr. Bülent Değertekin: Bu kış grip midenizde

Bu yıl çok fazla kişi mide gribi şikayeti ile hastanelere koştu. Acıbadem Ankara Hastanesi Gastroentoloji Uzmanı Doç. Dr. Bülent Değertekin mide gribi belirtilerini ve tedavi yöntemini anlattı.


Avrupa ve ABD'de blog yazarları ve ırkçılık

Avrupa ve Amerika'da ırkçılık yükseliyor. Buna bağlı olarak ırkçı blog yazarları da dünya medyasına haber olmaya başladı. ABD’de beyaz ırkın üstünlüğünü savunan İnternet blogları ile ünlü aşırı sağcı Mike Peinovich'in karısının Yahudi olduğu ortaya çıkınca kendi kurduğu sitesinden ayrılmak durumunda kaldı.


Dereye Çişini Yapan İngiliz Turiste Para Cezası

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde dereye çişini yapan 55 yaşındaki İngiliz turist Kevin Darry O'Conner'ı devriye gezen polis ekibi yakaladı. İngiliz turist, para cezası kesilerek serbest bırakıldı.


Kanserin Şifresini Genetik Kodlar Çözüyor

Hastalıklar, genetik yatkınlık ve yaşam biçimimizin bir sonucu olarak gelişiyor. Özellikle aile öyküsüne göre riskli grupta yer alanlar için kanserden korunmak ya da hastalıkla mücadele etmek için gen testleri önemli imkânlar sunuyor. Kanser vakalarında kişiye özel tedavi planı geliştirmenin önemine değinen Dr. Sibel Özgül, meme kanseri hastalarının yüzde 30’unun gereksiz yere kanser ilacı kullanılabildiğini söylüyor. Vücudun kendini onarma kapasitesi olduğunu söyleyen Özgül, “Kişi kanserin niçin oluştuğunu bilirse tekrarlamasını önleyebilir” diyor.


Etiketler: Abdullah, Kayseri, için, bütün, zamanYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img