31 Mart 2017 Cuma 16:45

DÜNYA

ABD YPG ve PYD'li teröristleri Neden Destekliyor?

ABD YPG ve PYD'li teröristleri Neden Destekliyor?

34VOLT

ABD yönetimi PKK'nın Suriye kolu terör şebekelerini destekleyip silahlandırıyor ve onlarla birlikte Arap şehirlerinde operasyonlar yapıyor. Türk halkı ABD'nin terör örgütleriyle işbirliğine olan tepkisi büyüyor!

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

ABD'nin terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG, PYD'ye verdiği destek Türk halkının tepkisini çekmeye devam ediyor. ABD'ye duyulan sempati ABD yönetimlerinin basiretsiz yaklaşımları nedeniyle sıfırlanmış durumda. Dışışleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD'li meslektaşı ile yaptığı toplantıda bunları açıkça dile getirdi. Türk toplumu ABD'nin Türkiye'ye yönelmiş olan terör örgütleri YPG ve PYD'yi neden desteklediğini anlamlandıramıyor!

 

İşte Çavuşoğlu'nun açıklamaları : "Bizi hedef alan bir terör örgütüne verilen destek hem bizi üzmüştür hem Türk halkının ABD’ye bakışını olumsuz olarak etkilemiştir. Bir terör örgütüyle mücadele ederken başka bir terör örgütüyle işbirliği yapmanın doğru olmadığını söyleyegeldik. Bugün bu düşüncelerimi dostum Rex ile paylaştım. DEAŞ’a karşı birlikte mücadele edebiliriz. Geçen hafta DEAŞ’a karşı komisyonda ABD’de biraraya geldik. Biz bu kadar ülke bir örgütü yenemiyorsak zaten kendimizi sorgulamalıyız. Başka terör örgütlerine muhtaçsak bunu düşünmeliyiz… Biz bunu başarabiliriz. Türkiye’deki hain darbe gireşimi ve FETÖ’nün iadesi konularını konuştuk. Biz bugüne kadar elimizdeki tüm belgeleri iade talebimizi ilettik. Yeni elde edilen bilgileri de yeni Adalet Bakanı'na bizzat kendim ilettim."İlginizi Çekebilir

Askeri Malzeme Yüklü Tır Konvoyu Silopi'ye Ulaştı

Ankara'dan Irak sınır kesimine askeri malzeme götürmek üzere yola çıkan ve yaklaşık 30 TIR'dan oluşan askeri konvoy, Şırnak'ın Silopi İlçesi'ne ulaştı.


Bu Araçtan Yaralı Çıktı

Bursa’Nın İnegöl İlçesi’nde, sürücüsünün direksiyon kontrolünü yitirdiği otomobil, aydınlatma direğini çarparak yağmur suyu kanalına düştü. Kazada, hurdaya dönen otomobilin sürücüsü Muammer Akgül, yaralandı.


Osmanlıspor'un Rakibi Villarreal, Eibar Deplasmanından Eli Boş Döndü

İstanbul-Dha, Osmanlıspor'un UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakiplerinden olan ve geçen hafta karşılaştığı; rövanş maçını ise 3 Kasım Perşembe günü İspanya'da oynayacağı Villarreal, Eibar'a 2-1 mağlup oldu.


Chp'li Ünal Demirtaş: Türkiye Saraylardan Yönetilen Ülke Olmamalı

Chp Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, "Türkiye, saraylardan yönetilmeyi 93 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde tarihe gömmüştür. Türkiye, 100 yıl öncesindeki gibi saraylardan tek adamla yönetilen bir ülke olmamalıdır" dedi.


İntihar Eden Oğul İle Bu Acıya Dayanamayarak Ölen Baba Toprağa Verildi

İzmit'te, 25 yaşındaki Ulaş Sevim pompalı tüfekle intihar ederken, oğlunun ölümüne dayanamayan 79 yaşındaki Süleyman Sevim kalp krizi geçirerek öldü. Baba ve oğlu yan yana toprağa verildi.


Etiketler: terör, Türk, örgütü, destek, halkınınYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img