14 Haziran 2017 Çarşamba 13:02

DÜNYA

ABD'liler Kamışlı'da Teröristlerle Petrol Paylaştı

ABD'liler Kamışlı'da Teröristlerle Petrol Paylaştı

34VOLT

Kamışlı toplantısında PYD’nin de çıkan petrolden pay alması karara bağlandı. Suriye PKK’sı görüşmelerde Aldar Halil ve Halil Foze tarafından temsil edildi. ABD’li ve Suudi yetkililer PYD’nin mücadelesini saygın bulduklarını ifade ederek DEAŞ karşısında sergilenen tavır sonrası PYD’nin petrolden gerekli payı alacağını vadetti.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Suriye'nin Kamışlı kentindeki toplantıya katılanlar ülkenin petrol kaynaklarını bölüştü. ABD ile Suudi Arabistan İstihbaratının düzenlediği buluşmada PKK/PYD'nin Suriye petrollerinden pay alması kararlaştırıldı. Toplantıya Albay John Dorrian başta olmak üzere birçok ABD'li de katıldı.

Suriye’nin Haseke iline bağlı Kamışlı ilçesinde ABD ile Suudi arabistan istihbaratı öncülüğünde Suriye petrollerinin geleceğine yönelik bir toplantı yapıldı. 10 Haziran’da gerçekleşen toplantıya DEAŞ karşıtı koalisyon güçlerinin sözcüsü ABD’li Albay John Dorrian’la birlikte TSK operasyonu sonrası Sincar-Karaçok bölgesinde terör örgütüne destek ziyareti gerçekleştiren ABD’li subaylardan biri de katıldı.

Kaynak: Milliyet

İlginizi Çekebilir

Aynı Sınıftan 37 Profesör, 5 Rektör Çıktı

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1975 yılında mezun olan 103 doktor, 10 yıldır düzenledikleri mezun buluşması kapsamında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı bir arada kutlamak için Samsun’a geldi.


Otobüs Yolcusunda 103 Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi

Amasya’Da polisin yol kontrolleri sırasında durdurduğu ve arama yaptığı bir yolcu otobüsünde seyahat eden iki kişinin üzerinde 103 uyuşturucu hap ve bir miktar esrar ele geçirildi.


Motosikleti Çalma Anı Kameralara Yansıdı

Adapazarı'nda, pasajın kepenklerin kilidini kırarak içeriye giren hırsız, motosikleti çalarken, hırsızlık anı güvenlik kameralarına yansıdı.


Kayso Üyeleri, Banka Müdürleriyle Buluştu

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Meclis Başkanlık Divanı ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kayseri’de faaliyet gösteren bankaların bölge müdürleri ve kurumsal şube müdürleri ile toplantıda bir araya geldi.


Darbe Fırsatçılığıyla Telefon Dolandırıcılığına 1 Tutuklama

Uşak'ta, telefonla aradığı 3 kişiye kendisini polis olarak tanıtan, bu kişileri isimlerinin darbe girişimine karıştığı yalanıyla korkutan ve yardım edeceğini söyleyip dolandırdığı öne sürülen 23 yaşındaki İ.A., yakalandı.


Etiketler: Suriye, Kamışlı, toplantıya, Suudi, AlbayYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img