4 Eylül 2016 Pazar 10:42

HAYAT

4 Saatte Bin 600 Kasa Hamsi Avladılar

4 Saatte Bin 600 Kasa Hamsi Avladılar
4 Saatte Bin 600 Kasa Hamsi Avladılar
4 Saatte Bin 600 Kasa Hamsi Avladılar
4 Saatte Bin 600 Kasa Hamsi Avladılar
4 Saatte Bin 600 Kasa Hamsi Avladılar

DHA » Erdem ÖZCAN

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Balıkesir’İn Bandırma İlçesi'nde av yasağının sona ermesi ardından denize açılan balıkçılar, hamsi bereketi yaşadı. İlçeye 10 mil uzaklıkla ağ seren 'Bahri Reis' teknesindeki balıkçılar 4 saat içersinde 1600 kasa hamsi ile döndü.


Bandırma’da yeni av sezonunun başlaması ardından hava muhalefeti nedeniyle ilk 2 gün çok az balıkla limana dönen balıkçılar, fırtınanın dinmesi ardından 'hamsi bereketi' ile karşılaştı. Bandırma’dan denize açılan balıkçılar, yüzlerce kasa hamsi ile döndü. İlçeye 10 mil uzaklıkta bulunan Karşıyaka açıklarında ağ atan 'Bahri Reis' isimli tekne 4 saat içersinde, 1600 kasa hamsi yakaladı. Her birinde 15 kilo hamsi bulunan kasalar, 100 liradan kısa sürede satıldı. Balıkların tekneden boşaltılması sırasında çevreye dökülen hamsileri toplayan vatandaşlar ise ilginç görüntüler oluşturdu.


Balık Komisyoncusu Emin Gürer, bu yıl hamsinin yanı sıra kilosu 10 liradan satılan sardalye ve mezgit ile tanesi 12 lira olan palamutun bolluğu yaşanmasını beklediklerini söyledi.
İlginizi Çekebilir

Sıkıştırılan Sürücü Refüje Çarpıp Öldü

Antalya'da, otomobil tarafından sıkıştırılarak refüje çarpan motosikletin sürücüsü 23 yaşındaki Orhan Avul hayatını kaybetti.


Foça'nın ünlü seramikleri Kral Arthur'un kalesinde bulundu

Kral Arthur'un da aralarında olduğu Kelt krallarının sofra seramiklerinin Foça'dan gittiği anlaşıldı


İzmir Emniyet Müdürü, Antalya'ya Atandı

İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, İçişleri Bakanlığı'nın kararnamesiyle Antalya İl Emniyet Müdürü olarak atandı. Uzunkaya'nın yerine ise Kırıkkale PMYO Müdürü Hüseyin Aşkın getirildi.


Ödemiş'te Uyuşturucu Operasyonu

İzmir'in Kiraz İlçesi'nde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 5 kilo 760 gram esrar ile 300 kök hintkeneviri ele geçirildi, 2 kişi gözaltına alındı.


Çomü'deki 15 Bin Kişilik Cami 15 Temmuz'da Açılacak

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Terzioğlu Kampüsü'nde inşaatı devam eden 15 bin kişilik caminin, 15 Temmuz darbe girişiminin 1'nci yıldönümü olan 15 Temmuz 2017 tarihinde açılması hedefleniyor.


Etiketler: HamsiYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img