4 Eylül 2016 Pazar 10:42

HAYAT

4 Saatte Bin 600 Kasa Hamsi Avladılar

4 Saatte Bin 600 Kasa Hamsi Avladılar
4 Saatte Bin 600 Kasa Hamsi Avladılar
4 Saatte Bin 600 Kasa Hamsi Avladılar
4 Saatte Bin 600 Kasa Hamsi Avladılar
4 Saatte Bin 600 Kasa Hamsi Avladılar

DHA » Erdem ÖZCAN

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Balıkesir’İn Bandırma İlçesi'nde av yasağının sona ermesi ardından denize açılan balıkçılar, hamsi bereketi yaşadı. İlçeye 10 mil uzaklıkla ağ seren 'Bahri Reis' teknesindeki balıkçılar 4 saat içersinde 1600 kasa hamsi ile döndü.


Bandırma’da yeni av sezonunun başlaması ardından hava muhalefeti nedeniyle ilk 2 gün çok az balıkla limana dönen balıkçılar, fırtınanın dinmesi ardından 'hamsi bereketi' ile karşılaştı. Bandırma’dan denize açılan balıkçılar, yüzlerce kasa hamsi ile döndü. İlçeye 10 mil uzaklıkta bulunan Karşıyaka açıklarında ağ atan 'Bahri Reis' isimli tekne 4 saat içersinde, 1600 kasa hamsi yakaladı. Her birinde 15 kilo hamsi bulunan kasalar, 100 liradan kısa sürede satıldı. Balıkların tekneden boşaltılması sırasında çevreye dökülen hamsileri toplayan vatandaşlar ise ilginç görüntüler oluşturdu.


Balık Komisyoncusu Emin Gürer, bu yıl hamsinin yanı sıra kilosu 10 liradan satılan sardalye ve mezgit ile tanesi 12 lira olan palamutun bolluğu yaşanmasını beklediklerini söyledi.
İlginizi Çekebilir

Trabzonspor 21 Gün Sonra Yeni Stadında

Trabzonspor’Un yapımı devam eden yeni stadı Akyazı’da çalışmaların 10 Kasım’da tamamlanıp ardından test aşamasına geçileceği açıklandı. Stadın 21 Kasım’da oynanacak Antalyaspor maçına yetiştirilmesinin planlandığı bildirildi.


Karabük'te Safran Ekimine Teşvik

Karabük Valisi Mehmet Aktaş, Safranbolu'da safran ekiminin çok az düzeye indiğini anlatırken, "İlgili kamu birimlerinin de desteğiyle safran ekimini teşvik ediyoruz" dedi.


İstanbul Rumeli Balkan Kadınları Derneği, Başkan Altınok Öz’Ü Ziyaret Etti

İstanbul  Rumeli Balkan Kadınları Derneği Başkanı Hale Güloğlu ve Yönetim Kurulu, Başkan Altınok Öz’ü ziyaret etti.


Bursaspor Deplasmana Hazırlanıyor

Bursaspor, bu sabah saatlerinde yaptığı antrenmanla cumartesi günü deplasmanda Kardemir Karabükspor'la oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü.


Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Baluken Açıklaması

Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, HDP Diyarbakır Milletvekili ve Grup Başkan Vekili İdris Baluken'in ifadeye çağrıldığını, gelmediği için hakkında gözaltı kararı verildiğini açıkladı.


Etiketler: HamsiYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img